Trudno wyobrazić sobie tak wyjątkowy dzień jak ślub bez wręczenia kwiatów... Bogate bukiety, kolorowe kompozycje, eleganckie wiązanki są piękne, poruszają zmysły, wyrażają pamięć… A gdyby tak sprawić, że ta okazja zamiast pięknem w wazonach będzie cieszyć realną pomocą osobom, które tego potrzebują? Dzieło Pomocy św. Ojca Pio proponuje inicjatywę „Zamiast kwiatów”. Wystarczy poprosić gości weselnych, by środki na zakup kwiatów przeznaczyli na pomoc osobom bez domu.

„Kwiatów nie chcemy, win nie pijemy, lecz szczytną zbiórkę razem zorganizujemy. Biednym i strapionym pomożemy” tak na swoim ślubnym zaproszeniu napisali Justyna i Rafał. Przy kościele podczas składania życzeń, niedaleko młodej pary, stali Wolontariusze Dzieła Pomocy św. Ojca Pio ze skarbonkami przewiązanymi czerwona wstążką. Goście wiedzieli, że przy okazji uroczystości mogą wspomóc osoby potrzebujące, którym na co dzień towarzyszy Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Co więcej, byli temu pomysłowi bardzo przychylni.

Na podobny krok zdecydowali się m.in.: Basia i Mateusz, Hania i Marcin oraz Karolina i Robert. Wiedzieli, że kwiaty mogłyby przez kilka kolejnych dni przypominać ilu bliskich było z nimi w tej ważnej chwili. Ale uznali, że równie pięknym wspomnieniem będzie myśl, iż razem z gośćmi wykonali o wiele trwalszy gest – wsparli osoby doświadczające bezdomności w ich drodze do domu.

Kwiatowe bukiety mogą radować przez jakiś czas, jeszcze piękniej i trwalej może zakwitnąć nasza pomoc. Wystarczy pamiętać, że miłość mnoży się, kiedy się ją dzieli…

 

Zorganizowanie zbiórki jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio:
•    Telefon: +48 12 433 51 60
•    Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
i sprawić, że zakwitnie pomoc!

 

www.dzielopomocy.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska

 


Ślub Ani i Dominika